hava 36° Orta
DOLAR 32,5600 % % 0.13
EURO 34,9957 % % 0.3
GRAM ALTIN 2.438,79 % % 0,14
ÇEYREK A. 3.987,42 % % 0,14
BITCOIN 65.209,03 % -0.261
SON DAKİKA

Tarım İşçileri için geldiler, Başkan Sözlü’yü ziyaret ettiler 

Son Güncelleme :

29 Haziran 2014 - 18:16

/ 545 views kez okundu.
Tarım İşçileri için geldiler, Başkan Sözlü’yü ziyaret ettiler 


AW130279

Eski adı Robert Koleji olan İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden 19, Gaziantep Kültür Vakfı’ndan da 8 öğrenci, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Adana’ya gelen heyeti öğretmenleriyle birlikte kabul eden Başkan Hüseyin Sözlü, Türkiye’nin geleceğinde önemli mevkilere ulaşacağına inandığı öğrencilerin, böyle insanı işlerle uğraşmasından ötürü çok memnun olduğunu söyledi.  Başkan Sözlü: “hem zekisiniz, hem yardımsever” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Eski adı Robert Koleji olan İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden 19, Gaziantep Kültür Vakfı’ndan da 8 öğrenci, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Tarım işçileriyle ilgili araştırma yaparak, okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretmek, bilenlerin de derslerine yardımcı olmak amacıyla 1 haftalığına Adana’ya gelen heyeti öğretmenleriyle birlikte kabul eden Başkan Hüseyin Sözlü, Türkiye’nin geleceğinde önemli mevkilere ulaşacağına inandığı öğrencilerin, böyle insanı işlerle uğraşmasından ötürü çok memnun olduğunu söyledi.

“İNSAN YANINIZI DİRİ TUTTUĞUNUZ İÇİN SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Başkan Sözlü, “Birçok insanın öğrenim görmek için çabaladığı bir okulda okuyorsunuz. Hangi müfredatı, hangi yüksek başarıyla tamamlamış olursak olalım, aslında önce insan yanımızı tamamlamamız gerek. İnsan tarafımızı hatırlatan, insan tarafımızı güçlendiren, besleyen her türlü çalışma ve faaliyet hayatımızın her döneminde, her safhası da olmalıdır. Bunu başardığınız için sizlere teşekkür ediyorum. İnsan yanımızı canlı, diri tutmak hepimizin görevi. Bu milletin ortak kültür paydasında taşıdığımız değerler var. Bu kültürel değerlerimizi yaşatmalıyız. Yardımseverliğin de insan tarafımızı diri, sağlam tutmadaki rolü büyük. İstanbul’dan gelip, böylesine sembolik de olsa bir projede, yarının büyükleri, yarın ülkemizde önemli işler üstlenecek gençler olarak yer almanız anlamlı. Ne olursak olalım önce iyi birer insan olmamız lazım. Milletimize, onun değerler bütününe layık olmamız gerek” dedi.

“İÇİNİZDEKİ ÇOCUĞU KAYBETMEYİN”
Son dönemde Türkiye’de çok kavram kargaşası bulunduğunu hatırlatan Başkan Hüseyin Sözlü, “Türkiye biraz kutuplara ayrıldı. Kutuplaşmalardan çok etkilenmeden, ortak paydada birbirimizi sevip sayıp, o ortak paydayı aslında zenginliğimizin kaynağı olarak görmek lazım. Memleketimizin böyle insan yanı gelişmiş gençleriyle bir arada olmakla ben kendi insan yanımı besledim. Her şey siyasetin karşılığını alacağımız, bize oy olarak dönecek çalışmalar değil. Toplumda bizi biz yapan değerleri büyütmek de gerek. İçinizdeki çocuğu kaybetmeyin ama büyük adamlar olmaya da talip olun” diye konuştu.