izmir escort
hava
DOLAR 18,8138 % % 0.04
EURO 20,4625 % % -0.17
GRAM ALTIN 1.163,45 % % -0,26
ÇEYREK A. 1.902,23 % % -0,26
BITCOIN 441.372 % -0.026
SON DAKİKA

Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Lider Çocuk Tarım Kampı

Son Güncelleme :

17 Haziran 2014 - 22:31

/ 323 views kez okundu.
Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Lider Çocuk Tarım Kampı

AW120223
ADANA (GÜNEY HABER) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından öğrencilere tarımın önemi, doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak amacı ile “Lider Çocuk Tarım Kampı” düzenlenmesi kapsamında Adana İl Müdürlüğü’nce İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik bir etkinlik yapıldı.
Yahya Kemal Beyatlı 100. Yıl İlkokulu öğrencileri ile gerçekleştirilen ve 4 gün süren “Lider Çocuk Tarım Kampı” programının ilk gününde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, Bakanlık tarafından düzenlenen bu tarım kampının öneminden bahsederek, bu tür etkinliklerin öğrencilerin hayatlarında önemli kazanımlar oluşturacağını söyledi.
Daha sonra İl Müdürlüğü teknik personeli tarafından öğrencilere tarımın önemi ve ülkedeki tarımın durumu ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. 21 öğrencinin katıldığı kampta uygulamalı olarak süs bitkisi ekimi yapılarak, organik ürünlerin yetiştirildiği Ekotepe’ye teknik gezi düzenlendi.
Programın 2. ve 3. günlerinde Türkiye’de hayvancılık, hayvan sevgisi ve hayvanları koruma hakkında bilgiler verildi. Ardından Güney Binicilik işletmesinde ata bindirilen öğrenciler, keyifli dakikalar geçirdiler. Daha sonra Beyza Piliç işletmesine gidilerek yumurtaların paketlenmesi gösterildi. Burada öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılarak, Yalex Çilek işletmesinde çilek yetiştiriciliği hakkında bilgilendirmeler yapıldı ve çilek ikram edildi.
Programın son gününde ise güvenilir gıda, sağlıklı yaşam ve gelişim döneminde süt tüketiminin önemi konuları anlatılarak, Çay Çiftlik Süt İşletmesine gezi düzenlendi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından öğrencilere tarımın önemi, doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak amacı ile “Lider Çocuk Tarım Kampı” düzenlenmesi kapsamında Adana İl Müdürlüğü’nce İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik bir etkinlik yapıldı