Adana Güney Haber

TARSUS’TA SATILIK NAR BAHÇESİ

TARSUS’TA SATILIK NAR BAHÇESİ
106 views
14 Temmuz 2021 - 15:59

Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr’de yayınlanan ilana göre: Mersin Tarsus’ta 58.869 m² tarım arazisi ve üzerinde yer alan nar bahçesi icradan satılıktır.

T.C. Tarsus İcra Dairesi, Mersin Tarsus’ta 58.869 m² tarım arazisi ve üzerinde yer alan nar bahçesiyi açık  artırma yöntemiyle icra yoluyla satışa çıkardı. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri şöyle: Satışa konu taşınmazın Mersin İli Tarsus İlçesi-Ağzıdelik (köyü)mahallesi, tapunun (eski) 114 nolu parsel olup, toplulaştırma sonucu (yeni) 125 ada/2 parsel olmuş olup, Taşınmaz parsel 58.869,45 m² yüzölçümlü Nar Bahçesi olarak tapuda kayıtlı, Malik F.Tarımsal Üretim Hayvancılık Depolama San. ve Tic. LTD.ŞTİ adına tam paylıdır. Fiili durumda tapu kaydında olduğu gibi Nar Bahçesi olarak tesis edilmiştir. Parsel üzerinde Zirai üretim yapılmakta olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz toprak yapı itibari ile killi-tınlı, yapıdaki bu toprağın su infilitrasyonu (suyun toprağa girişi) ve perkalasyonu (suyun toprak içerisindeki hareketi) ile kil içeriğine bağlı olarak katyon değişimi ve su tutma kapasitesinin orta dereceli olduğu, dolayısıyla bu kısmın fiziksel özellikleri itibari ile modern damla sulamanın yapıldığı görülmüş olup, taşınmaza ulaşımın kolay olduğu, taşınmazın topografik yapısının eğimsiz düz arazi olduğu, her türlü tarım yapmaya elverişli olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazparsel Ağzıdelik mahallesi meskun mahal sınırlarına çok yakın konumda Tarsus İlçe Merkezine 15 km uzakta, ulaşım yolunun asfalt ve tarımsal yapılaşma için Emsal:0,05 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın m² birim fiyatı 40,00 TL/m² olarak değerlendirilmiş ve taşınmazın arazi değeri toplamının 2.354.778,00 TL olduğu, taşınmazın üzerinde bulunan zirai muhtesatların değerlendirilmesinde ise 10 yaşında 2.900 adet nar ağacı olduğu adet fiyatının 796.00 TL den toplam zirai muhtesat değerinin 2.308.400,00 TL olduğu bu hali ile bilirkişi raporuna göre taşınmazın satışa esas arazi ve zirai muhtesat değeri toplamının 4.663.178,00 TL dir.

Kaynak: www. ilan.gov.tr

Ayrıntılı Bilgi için: https://www.ilan.gov.tr/ilan/819995/emlak/tarla-tarim-arazisi-bag-bahce/mersin-tarsusta-58-869-m²-tarim-arazisi-ve-uzerinde-yer-alan-nar-bahcesi-icradan-satiliktir-

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -