hava
DOLAR 32,9375 % % 0.12
EURO 35,4129 % % 0.06
GRAM ALTIN 2.463,01 % % -0,27
ÇEYREK A. 4.027,02 % % -0,27
BITCOIN 60.480,01 % -4.347
SON DAKİKA

TAYİNİ ÇIKAN HAKİM VE SAVCILARA İFTAR YEMEĞİYLE VEDA

Son Güncelleme :

05 Temmuz 2015 - 17:01

/ 540 views kez okundu.
TAYİNİ ÇIKAN HAKİM VE SAVCILARA İFTAR YEMEĞİYLE VEDA

Adana Adliyesi’nde görev yaparken Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesi ile başka il ve ilçelere atanan hakim ve Cumhuriyet Savcılarına, iftar yemeğiyle veda edildi. Düzenlenen törende Adana’dan ayrılan yargı mensuplarına anı olarak plaket, kentin simgesi Büyük Saat maketi ve duvar saati hediye edildi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Adliyesi’nde görev yaparken Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesi ile başka il ve ilçelere atanan hakim ve Cumhuriyet Savcılarına, iftar yemeğiyle veda edildi. Düzenlenen törende Adana’dan ayrılan yargı mensuplarına anı olarak plaket, kentin simgesi Büyük Saat maketi ve duvar saati hediye edildi.
Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Gölevi Restoran’da düzenlenen iftar yemeğine Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan Vekili Adem Taşlı, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ile Adana’dan tayini çıkan hakim ve Cumhuriyet savcıları ve meslektaşları katıldı. Törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, meslektaşlarıyla, herkes için anlamı ve önemi olan Ramazan akşamında buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Başka adliyelere atanan hakim ve savcılara hizmetleri ve çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başsavcı Yeldan, “Tayini çıkan tüm meslektaşlarımız, burada görev yaptığı sürede derin izler bıraktı. Özellikle çok yakın çalıştığım mesleğimizin duayeni, çok mümtaz bir hukukçu olan insan ilişkilerinde ve sorun çözmede yeteneklerinden çok istifade ettiğimiz eski Adalet Komisyonu Başkanımız Mehmet Kaya’ya hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tayin olan arkadaşlarımızla huzur, birlik ve beraberlik içinde adalete, hukuka hizmet ettik; adliyemizin, mesleğimizin itibarını ayakta tutmaya çalıştık. Burada onurlarıyla, şerefleriyle görevlerini başarıyla tamamladılar. Ben kendilerine, aileleriyle birlikte bundan sonraki yaşamlarında ve görevlerinde huzur ve mutluluk diliyorum. Adana’yı, yoğun iş temposuyla anacaklardır ama her şeyin ötesinde dostlukların, arkadaşlıkların, bu sıcak, samimi ortamın etkisiyle hatırlayacaklardır” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Başsavcı Yeldan, HSYK kararnamesi ile Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı’ndan İstanbul Anadolu Hakimliği görevine atanan Mehmet Kaya’ya hediyelerini takdim etti. 13 yıldır görev yaptığı Adana Adliyesi’nde 4 yıldır Adalet Komisyonu Başkanlığı’nı yürüten Mehmet Kaya, adaletin tecellisini sağlamak için en adaletli şekilde, herkese eşit mesafede davranmaya gayret gösterdiğini belirterek, meslektaşlarından helallik isteyip veda etti.
Daha sonra Mersin’e hakimliklerine atanan Remzi Nazlıcan ve Nuray Küçük, Kayseri Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Sıtkı Kulualp, Kağızman Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Bilen Başyiğit, Kağızman Hakimliği’ne atanan Seyda Hoşkür Başyiğit, Kırıkhan Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Faruk Dükan ile Adana Cumhuriyet Savcılığı görevinden 30/06/2015 tarihinde istifa eden İsmail Kök, plaket ve anı hediyelerini uzun yıllar aynı adliyede görev yaptıkları meslektaşlarının elinden aldı. Veda yemeğine katılan tüm yargı mensuplarıyla tek tek tokalaşan hakim ve Cumhuriyet Savcıları, törenden sonra bol bol sohbet etme fırsatı buldu.