Adana Güney Haber

“TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMIYORUZ”

“TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMIYORUZ”
111 views
23 Ağustos 2021 - 2:10

Vali Süleyman Elban, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılamayla ilgili, “Adana’da aşılama konusunda sıkıntımız yok, önümüzdeki dönemden ümitliyiz.” Dedi.

(HABER MERKEZİ)-Adana Valisi Süleyman Elban, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılamayla ilgili, “Adana’da aşılama konusunda sıkıntımız yok, önümüzdeki dönemden ümitliyiz.” dedi.

Vali  Elban, Kovid-19’a karşı aşının bulunması ve dünyada yaygınlaşmasıyla artık bu sürecin ciddi manada kontrol altına alındığını düşündüğünü söyledi. Türkiye’de aşılama oranının iyi düzeyde olduğunu ifade eden Elban, “Her ne kadar aşı olmayan ya da olmakta direnen belli bir kesim varsa da genel anlamda vatandaşımızın büyük çoğunluğu aşı konusunu destekliyor ve aşı oluyor. Adana’da aşılama konusunda sıkıntımız yok, önümüzdeki dönemden ümitliyiz.” dedi.

Uzun zamandır okulların yeniden açılması kararına yönelik hazırlıkları sürdürdüklerini dile getiren Vali Elban, “Okul ve üniversitelerin ardından diğer alanlarda da benzer normalleşmelerin artık olabileceğini değerlendiriyoruz ve gündelik hayatımıza belli kontrol, dikkatle ve ihtiyaç oldukça da aşıyı ihmal etmeden devam etmeyi planlıyoruz. Yeni dönemden ümitliyiz. Aşılamada sorunumuz yok. Pandemi sürecini kontrol altına aldığımızı düşünüyorum. Adana’da ve ülkemizde aşıya karşı ilgi büyük. Bu da bizleri sevindiriyor. Okulların ve üniversitelerin açılması konusunda hazırlıklarımızı yapıyoruz. Normal süreçteki gibi haftanın 5 günü eğitime geçilecektir. Tedbirleri elden bırakmadan sorunsuz bir eğitim dönemi geçirmenin arzusundayız” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -