hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

TSK’dan bayrak indirme olayına açıklama

Son Güncelleme :

10 Haziran 2014 - 0:16

/ 317 views kez okundu.
TSK’dan bayrak indirme olayına açıklama

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde devam eden gerginlik nedeniyle bölgede gerilim bugün de sürüyor. İki kişinin öldürülmesini protesto etmek için Şırnak’ın Cizre, Silopi ile Mardin’in Nusaybin ilçelerinde esnaflar bugün kepenklerini açmadı. Cizre’de esnafların yüzde 80’i kepenklerini açmazken, eczane, fırın ve lokantaların açık olduğu görüldü.

TSK’dan bayrak indirme olayına açıklama İZLE

TSK’DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri de ‘bayrak indirme’ olayına ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada “Tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serinkanlı davranılmaya gayret edilmeye çalışılmaktadır. Bu saldırıyı yapan kişinin bulunup gereken cezanın verilmesinin takipçisi olacağız, saldırıyı nefretle kınıyoruz” denildi.

GENELKURMAY’DAN YAPILAN AÇIKLAMA

“07 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır Lice ilçesinde hayatını kaybeden bir kişinin, 08 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır’da yapılan cenazesinin defnedilmesi maksadıyla toplanan bazı gruplar tarafından, Bağlar ilçe merkezinde kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmıştır.

“İKİ EL UYARI ATEŞİ YAPILDI”

Gösterici gruplar söz konusu cenazenin defnedildiği mezarlığın yakınında bulunan 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığına ait Kuzey Nizamiyesi bölgesinde bulunan bir nöbet kulübesine taşlı saldırıda bulunmuşlardır. Bir kısmı çocuk olan göstericilerin arasında bulunan yüzü kapalı bir şahıs, nizamiye dış kapısından içeri atlayıp iki fens teli arasında bulunan araç kontrol bölgesine girerek, bayrak direğine tırmanmıştır. Bölgeye sevk edilen tim tarafından şahsı ikaza yönelik havaya iki el uyarı ateşi yapılmış ve sesle ikazda bulunulmasına rağmen söz konusu şahıs bayrağımızı gönderden almıştır.

“GÖNDERDEN İNDİREMEYECEĞİNİN BİLİNMESİ GEREKİR”

Çocuklar ve kadınlar kullanılarak provakatif maksatlı yapıldığı, sivil ölümlerin amaçlandığı ve böylelikle kitlesel eylemlere zemin hazırlanması istendiği değerlendirilen ve tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serin kanlı davranılmaya gayret sarf edilmektedir. Yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanıyla bezenmiş bağımsızlığımızın işareti Türk Bayrağına, hiç bir değerden nasibini almamış bir şahıs tarafından saldırıda bulunulmasını nefretle kınıyor, bu saldırıyı yapan kişinin bulunup gerekli cezanın verilmesinin takipçisi olunacağının ve hiçbir kişi veya grubun Şanlı Türk Bayrağını dalgalandığı gönderinden indiremeyeceğinin bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Lice’de Hava Kuvvetleri’nde Türk bayrağını indirdiler İZLE