hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8248 % % 0.04
EURO 35,2439 % % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % % -1,57
BITCOIN 64.015,68 % -0.439
SON DAKİKA

Tümer:“Başkanlık, çağdaş ülke normlarına uymaz”

Son Güncelleme :

27 Şubat 2017 - 1:01

/ 461 views kez okundu.
Tümer:“Başkanlık, çağdaş ülke normlarına uymaz”

Karataş’ta bir dizi temaslarda bulunan ve halkla bir araya gelen CHP Adana Milletvekili Tümer:

“Başkanlık, çağdaş ülke normlarına uymaz”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ve CHP heyeti, Karataş’ta site yöneticileri, mahalle temsilcileri, eğitim emekçileri ve vatandaşlarla ‘hayırlı’ toplantılar gerçekleştirdi.Tümer, ülkenin birliği, beraberliği ve kardeşliğine olan inancının 16 Nisan’da pekişeceğini vurguladı

tümer (1)ADANA (GÜNEY HABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Üyesi Zülfikar İnönü Tümer, ülkenin birliği, beraberliği ve kardeşliğine olan inancının 16 Nisan’da pekişeceğini vurguladı. CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP İl Eski Başkanları Yılmaz Yalçınkaya ve Akif Kemal Akay’la birlikte Karataş’ta bir dizi temaslarda bulunan Tümer, referandum çalışmalarının hayırlı bir şekilde devam ettiğini vurguladı.
Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, CHP Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün, Kadın Kolları Başkanı Melek Akbaş Kaba ve Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Tandoğan’ın yanı sıra ilçe yöneticileriyle birlikte Karataş’taki site yöneticilerinin katıldığı toplantıda konuşan Tümer, “Hepimizin tek amacı refah içerisinde bir ülke oluşturmak ve çocuklarımızı yarınlara güvenle hazırlamaktır. Yakın zamanda başkanlık sistemiyle yönetilen ülkelerdeki olumsuz gelişmelere şahit olduk. Atatürk’ün çizgisinde çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaya çalışmamız gerekirken ülkemizin bir kişinin iki dudağı arasına sıkışmasına kimsenin gönlü razı olmamalı” diye konuştu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinin tüm yurtta dalga dalga yayıldığını ve hayırlı bir geleceğe kapı aralandığını ifade eden Tümer, başkanlık sisteminin çağdaş ülke normlarına uygun olamayacağını vurguladı.
Bu toplantının ardından Karataş’ın tüm mahalle temsilcileriyle bir araya gelen CHP heyeti adına konuşan CHP İl Başkanı Ayhan Barut ise referandumun sadece CHP’nin meselesi olmadığını, tüm vatandaşların duyarlı davranış sergilemeleri için partililere büyük görevler düştüğünü dile getirdi.
CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana’nın dört bir yanında hak arama mücadelesi başlatan Eğitim-Sen üyelerinin Karataş’taki basın açıklamasına da destek verdi. Karataş sahilindeki meydanda bir araya gelen Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, Eğitim-Sen Karataş temsilciliği ve ihraç edilen, görevden uzaklaştırılan öğretmenlerin haklı ve hukuki taleplerinin destekçisi olduğunu ifade eden Tümer, “Haksız bir şekilde baskı, ceza ve sürgünlere maruz kalan eğitim emekçilerinin mücadelesi Adana merkezinin her karışında olduğu gibi Karataş ilçesinde de devam ediyor. Eğitim ve öğretimin hayırlı geleceğine olan inancımı koruyorum. Haksızlığa uğrayan tüm eğitim ve bilim emekçilerinin haklarının iadesinin gerçekleşeceğini de biliyorum” diye konuştu.