hava 36° Orta
DOLAR 32,5372 % % 0.06
EURO 35,0286 % % 0.38
GRAM ALTIN 2.434,19 % % -0,05
ÇEYREK A. 3.979,90 % % -0,05
BITCOIN 65.420,01 % 0.227
SON DAKİKA

Türkmen: “Adana için ne yaptınız ?”

Son Güncelleme :

19 Ocak 2017 - 0:35

/ 430 views kez okundu.
Türkmen: “Adana için ne yaptınız ?”

CHP Adana Milletvekili elif Doğan Türkmen 21 bakanın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi:

 “Adana için ne yaptınız ?”

 Hükümetin Adana yatırım karnesini takibe alan CHP’li Elif Doğan Türkmen; Kabinedeki 21 bakanın yanıtlaması istemiyle birer soru önergesi vererek, son 14 yılda Adana’ya hangi devlet yatırımlarının yapıldığını sordu. Adana’nın sorunlarına çözüm üretebilmek için bu sorunları sıklıkla yerel bürokrasinin, ilgili bakanların dikkatine sunan ve Meclis’in gündemine taşıyan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen; hükümetten, bugüne kadar Adana’da gerçekleştirdiği devlet yatırımlarını açıklamasını istedi.

 ADANA (GÜNEY HABER)- CHP’li Elif Doğan Türkmen, 2002-2016 yılları arasında hükümetin Adana yatırımları hakkında Kabinedeki 21 bakana birer soru önergesi vererek, son 14 yılda Adana Merkez ve ilçelerine yapılan devlet yatırımlarını sordu.

Adana’nın sorunlarına çözüm üretebilmek için bu sorunları sıklıkla yerel bürokrasinin, ilgili bakanların dikkatine sunan ve Meclis’in gündemine taşıyan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen; hükümetten, bugüne kadar Adana’da gerçekleştirdiği devlet yatırımlarını açıklamasını istedi.

ADANA, YATIRIMLARDAN MAHRUM KALIYOR

Elif Doğan Türkmen; Kabinedeki 21 Bakanın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergelerinde; Adana’nın, teşvik uygulamasında ikinci bölge kapsamında olmanın dezavantajını yaşadığına dikkat çekerek, “bu durum, yatırımların çevre il ve bölgelere kaymasına neden olmakta, Adana, yatırım olanaklarından mahrum kalmaktadır” dedi.

Gerek coğrafi konumu, gerekse demografik yapısı nedeniyle Adana il ve ilçeleri için devlet yatırımlarının büyük önem arz ettiğini vurgulayan Elif Doğan Türkmen, 21 Bakana  görev alanları ile ilgili olarak 2002-2016 yılları arasında Adana il ve ilçelerine hangi bedellerle, hangi yatırımları yaptıklarını sordu.

Aynı dönem için Bakanlıkların, Adana il ve ilçelerine yıllık bazda ne kadarlık yatırım bütçesi ayırdığını ve planlanan yatırımlardan hangilerinin hayata geçirilip hangilerinin geçirilmediğini de soran Elif Doğan Türkmen, Adana için son dönemde programa alınan yeni yatırımların da açıklanmasını istedi.