hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Vali Coş: “Sağlık Çalışanlarımızın da İnsan Oldukları Unutulmamalı”

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2014 - 18:10

/ 705 views kez okundu.
Vali Coş: “Sağlık Çalışanlarımızın da İnsan Oldukları Unutulmamalı”

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz ile beraberindeki ebe ve hemşireler, 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Hemşirelik Haftası” dolayısıyla, Vali Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret etti.

ADANA (GÜNEY HABER) – Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz ile beraberindeki ebe ve hemşireler, 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Hemşirelik Haftası” dolayısıyla, Vali Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret etti.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz ve berberindeki hemşireler, hafta boyunca gerçekleştirilecek kutlama etkinliklerine ilişkin bilgiler verirken, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Hüseyin Avni Coş, sağlık hizmetlerinin en önemli unsurlarından birisi olan hemşirelik mesleğinin, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslek olduğunu belirtti.

“HALKIMIZ, SAĞLIKÇILARIMIZIN ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARININ FARKINDA”
Konuşmasında hemşirelik mesleğinin, insan hayatıyla doğrudan ilgili olan bir meslek olduğuna dikkat çeken Vali Coş, “İnsanlarımızın fiziken ve ruhen en hassas oldukları dönemde, şifaya kavuşmaları için verdiğiniz güzel hizmetler ve sağlık sektörünün en iyi şekilde işlemesi için yaptığınız katkılardan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Bu haftalar, toplumsal farkındalığın oluşması, belirli meslek ve hizmetlere karşı toplumun ilgi ve duyarlılığının artması için kutlanır. Bizler ve Adana’daki 2,5 milyon insanımız, ebelerimizin, hemşirelerimizin ve yardımcı sağlık hizmetleri personelimizin yaptıkları özverili çalışmaların farkındayız. Sağlık hizmetlerinin aksatılmadan zamanında verilmesi için sizlerin, hekimlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin, büyük bir gayret ve azimle çalıştığını yakından biliyoruz. Her gün binlerce vak’ayaen iyi şekilde, elden gelen tüm imkanları kullanarak, müdahale eden siz değerli sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ, TÜM YOĞUNLUĞA RAĞMEN EN İYİ HİZMETİ VERMEYE ÇALIŞIYOR”
Adana gibi nüfus yoğunluğu yüksek olan bir kentte, sağlık hizmetlerinin en iyi ve sorunsuz bir şekilde verilmesi için tüm sağlık personelinin, canla başla ve özveriyle çalıştığına dikkat çeken Vali Coş, çok nadiren de olsa yaşanan bazı sıkıntılı durumların, tüm sağlık personeline mal edilmemesi gerektiğini söyledi.
Çalışma şartlarının yoğunluğuna rağmen en iyi sağlık hizmetini vermeye çalışan sağlık çalışanlarının da birer insan olduklarını ve hata yapabileceklerini ancak heyecan ve telaşa kapılmadan, diyalogla çözülmeyecek hiçbir sorun olmadığını ifade eden Vali Coş, “Çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan ‘Hemşirelik Haftası’ vesilesiyle, hastalara şifa dağıtmak için gece gündüz seferber olan tüm sağlık personelimize teşekkür ediyor, sevdikleriyle daha nice haftalar ve yıllar diliyorum” diye konuştu.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz ile beraberindeki ebe ve hemşirelerin ziyareti, Vali Hüseyin Avni Coş’a çiçek ve hafta boyunca gerçekleştirilecek kutlamalara ilişkin davetiye vermeleriyle son buldu.