Adana Güney Haber

Vali Elban: “Adanamızın tarihi ve kültürel değerlerini vatandaşlarımızla buluşturacağız”

Vali Elban: “Adanamızın tarihi ve kültürel değerlerini vatandaşlarımızla buluşturacağız”
335 views
28 Ağustos 2020 - 2:19

Adana Valisi Süleyman Elban, Adana’nın tarihine ışık tutacak Tepebağ Höyüğü’nde yapılan kazı çalışmalarını yerinde inceledi ve ardından Tarihi Tepebağ Evleri’ni de gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vali Elban, “Adana çok köklü bir şehir. Bizler gerçekleştirilen kazı ve restorasyon çalışmalarıyla Adana’mızın tarihi ve kültürel değerlerini vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)-Adana Valisi Süleyman Elban, Adana’nın tarihine ışık tutacak Tepebağ Höyüğü’nde yapılan kazı çalışmalarını yerinde inceledi ve ardından Tarihi Tepebağ Evleri’ni de gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kazı çalışmalarında gelinen aşama hakkında yetkililerden bilgiler edinen ve buradaki incelemeleri tamamladıktan sonra Tarihi Tepebağ Evleri’ni gezen Vali Elban, yaptığı değerlendirmede Adana’nın binlerce yıllık geçmişiyle kadim bir kent olduğunu kaydetti.

Kentin sahip olduğu bu tarihi dokuyu gün yüzüne çıkararak geleceğe taşımak için el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Vali Elban, “Adana çok köklü bir şehir. Bizler gerçekleştirilen kazı ve restorasyon çalışmalarıyla Adana’mızın tarihi ve kültürel değerlerini vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz. Bu sayede kentimizin turizm potansiyeline de önemli katkılar sağlamış olacağız. Bu hususta gerçekleştirilen çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

TARİHİ TEPEBAĞ ORTAOKULUNDA İNCELEME

Vali Süleyman Elban, Adana’nın Taşınmaz Kültür Varlıkları arasında yer alan Tepebağ Ortaokulunu ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Zafer Öz’ün de hazır bulunduğu inceleme ziyaretinde Vali Elban, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca okulun idari kısmında yaptırılan restore çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Tarihi okuldaki  teşhir ve tanzim  çalışmalarıyla ilgili de detay bilgiler edinen Vali Elban, tarihi değerlerin kültür varlığımıza ışık tutan en değerli miras olduğuna vurgu yaptı.

Tüm tarihi binaların olduğu gibi Tepebağ Ortaokulunun da tarihi dokusunu kaybetmeden gelecek nesillere aktarılmasının her şeyden önce bir vatandaşlık sorumluluğu olduğuna değinen Vali Elban, yapılan restore çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini sözlerini ekledi.

Vali Elban’ın inceleme ziyaretleri yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -