Adana Güney Haber

VALİ ELBAN: BASININ TOPLUMDA BARIŞ, HUZUR VE GÜVEN ORTAMININ GÜÇLENMESİNDE KATKISI BÜYÜKTÜR.

VALİ ELBAN: BASININ TOPLUMDA BARIŞ, HUZUR VE GÜVEN ORTAMININ GÜÇLENMESİNDE KATKISI BÜYÜKTÜR.
100 views
10 Ocak 2022 - 1:44

Adana Valisi Süleyman Elban 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Vali Elban, yayımladığı mesajında, “Dünya üzerindeki tüm insanların en temel ihtiyaçlarından biri de haber alma ihtiyacıdır. Bunu sağlamak amacıyla kamuoyunun doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşlarının toplumun bilinçlenmesinde, toplumda barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde katkısı büyüktür.” Dedi.

(HABER MERKEZİ)- Adana Valisi Süleyman Elban 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Vali Elban, yayımladığı mesajında; “Dünya üzerindeki tüm insanların en temel ihtiyaçlarından biri de haber alma ihtiyacıdır. Bunu sağlamak amacıyla kamuoyunun doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşlarının toplumun bilinçlenmesinde, toplumda barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde katkısı büyüktür.

Tarihte gazeteyle başlayıp, ilerleyen zamana ve teknolojiye uyum sağlayarak küreselleşen habercilik serüveni; bugün akıl almaz derecede hızlı bir değişim yaşamaktadır. Dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal medya mecraları da artık birer haber yayma aracı olarak kullanılmakta, bilgi aynı anda dünyanın dört bir tarafına ulaştırılmaktadır. Kıymetli basın mensuplarımız, baş döndürücü bir hızla gelişen ve değişen medya dünyasına ayak uydurarak kendisini sürekli güncellemekte, geçmişten günümüze çeşidi artan habere erişim kaynakları aracılığıyla vatandaşlarımızın doğru ve güvenilir habere ulaşmasını sağlamaktadır.

Toplumsal değerlerimize saygı çerçevesinde, kişi hak ve özgürlüğünü gözetme ilkesinin ışığında kamuoyunu tarafsız, şeffaf habere ulaştırmak ve güçlü bir toplum düzeninin sağlanmasına hizmet etmek tüm basın mensuplarımızın daima temel amacı olmalıdır. Farklı görüş ve düşünceleri nesnel bir biçimde dile getirerek çok sesliliğimizin korunmasında büyük payı bulunan ve demokrasi standartlarımızın yükseltilmesinde önemli bir görev üstlenen kıymetli basın mensuplarımızın görevlerini daima bu sorumluluk bilinciyle yerine getireceğine olan inancım sonsuzdur.

Bizler de Adana Valiliği olarak mesleğini büyük bir sorumluluk hissiyatıyla gerçekleştirmek üzere mesai mefhumu gözetmeksizin, gece-gündüz demeden zorlu şartlar altında yılmadan haber peşinde koşan basın emekçilerimizin çalışmalarını daha iyi koşullarda ve daha verimli bir şekilde yapabilmelerine çok önem veriyor, bunu sağlamak için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye gayret ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle mesleğini basın etiğine olan bağlılığıyla kamu yararını gözeterek ifa eden yerel ve ulusal tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, basın camiamıza çalışmalarında başarılar diliyorum.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu