Adana Güney Haber

Velilere Beslenme Semineri verildi

Velilere Beslenme Semineri verildi
26 views
04 Ekim 2019 - 1:29

Okulların açılması ile birlikte eğitici seminerlerde işinin uzmanı kişiler öğrencileri ve velileri aydınlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda DSİ Baraj Ortaokulu’nda 5, 6, 7, 8.sınıf öğrencileri velilerine yönelik olarak Çocukluk çağı ve adölesan dönemde beslenme” konulu seminer verildi.

(HABER MERKEZİ)-Okulların açılması ile birlikte eğitici seminerlerde işinin uzmanı kişiler öğrencileri ve velileri aydınlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda DSİ Baraj Ortaokulu’nda 5, 6, 7, 8.sınıf öğrencileri velilerine yönelik olarak Çocukluk çağı ve adölesan dönemde beslenme” konulu seminer verildi.

Sağlıklı besleme ve günümüzün en önemli sağlık sorunlarından bir tanesi haline gelen obezite ile mücadele büyük önem taşıyor. Sağlıklı beslenmenin önemini bir kez daha anlatmak ve gelişme, büyüme çağında olan çocukların doğru beslenmeleri ile ilgili DSİ Baraj Ortaokulunda velilere yönelik bir seminer verildi. Velilerin can kulağı ile dinledikleri seminerde gelişme çağında olan çocuklara nasıl bir beslenme programı düzenlenmesi gerektiğinin altı önemle çizildi.

Çocukluk çağı ve gelişme, büyüme çağı olarak isimlendirilen adölesan döneminde çocuklara sağlıklı bir beslenme programı hazırlanması gerektiğini ve bu konuda velilere önemli bilgiler aktardıklarını belirten Diyetisyen Melis Akgün; “Bugün DSİ Baraj Ortaokulunda 5, 6, 7 ve 8.sınıflarda okuyan öğrencilerin velilerine yönelik bir seminer gerçekleştirdik. Bu yaş grubunu almamızın en temel nedeni bu sınıflarda okuyan çocukların gelişme ve büyüme dönemlerinde olmaları ve süreçte beslenmelerinin sağlıklı bir temele oturtulmasına yönelikti. Çocuklarımıza sürekli gerek öğretmenleri gerekse de bizler ara ara okullara gelerek gerekli bilgileri paylaşıyoruz. Ancak esas burada ailelerin dikkatli olması gerekiyor ve bizlerde velilerimize yönelik bir seminer verdik. Doğru beslenmenin gereklerini paylaştık. Katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Beslenme bozukluklarının birçok sağlık sorununa yol açacağını söyleyen Akgün; “Doğru beslenme sağlık için ilk şarttır. Beslenme bozukluğu ise hemen hemen birçok sağlık sorununun temelidir. Günümüzde hazır gıdalar, fast food tarzı beslenme çocukların sağlıklı gıdalardan uzak kalmalarına yol açarken obeziteye ve diğer hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu nedenle hem ailelerin hem çocukların beslenme alışkanlıklarına çok dikkat etmeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -