Adana Güney Haber

Yasak avlananlara geçit yok

Yasak avlananlara geçit yok
277 views
07 Ocak 2021 - 1:47

Av sezonunun açılması ile birlikte yasal avcılar av yapmaya devam ederken kurallara aykırı şekilde avlanmaya çalışan kişilere Doğa Koruma Milli Parklar ekiplerince cezalar yazıldı.

(HABER MERKEZİ)-Av sezonunun açılması ile birlikte yasal avcılar av yapmaya devam ederken kurallara aykırı şekilde avlanmaya çalışan kişilere Doğa Koruma Milli Parklar ekiplerince cezalar yazıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Adana Şube Müdürlüğü ekipleri yürütülen av koruma ve kontrol faaliyetlerinde kanunlara aykırı şekilde avlanan kişileri tespit ederek gerekli cezai işlemleri uyguladılar. Yapılan denetimler sırasında yasak avlandığı tespit edilen kişilere cezalar yazılırken çok sayıda ses cihazına ise el konuldu.

Av sezonu boyunca yapılan denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirtin Doğa Koruma ve Milli Parklar Adana Şube Müdürlüğü Ekipleri; “Avcılık sezonunun açılması ile birlikte denetimlerimizde arttı ve bu denetimler hız kesmeden devam ediyor. Avcılık belgesi olanların yanı sıra kaçak avlanan çok sayıda kişi bulunuyor. Bizler de kaçak avlananları tespit için sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda denetimlerde sıkı bir şekilde devam ediyor. Son yapılan denetimlerde ekiplerimiz ve Jandarma Komutanlığı ile birlikte 4 şahsa belgesizlikten ve yasak günde avlama yapmaktan dolayı yasal işlem yapılmıştır. Jandarma Komutanlığımıza teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandılar.

Koruma kontrol çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Ekipler; “Denetimlerimiz, koruma, kontrol çalışmalarımız izinsiz avlananları yakalamak üzere aralıksız devam ediyor. Doğal hayatı korumak, izinsiz, kaçak bir şekilde avlanmanın önüne geçmek için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor.” şeklinde konuştular.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -