logo

Yeni Umutlar, Yepyeni Bir Yıl

2017 yılını uğurlayıp, 2018 yılına merhaba dememize artık saatler kaldı. Elveda demeye hazırlandığımız 2017 yılına dönüp bir baktığımızda acısıyla, tatlısıyla, hüznüyle, sevinçleriyle, kırgınlıkları, dostlukları ile koskoca bir yılın daha hayatımızdan akıp gittiğini görüyoruz.

2017 yılında olumlu ya da olumsuz her ne yaşadık isek artık hepsi geride kaldı. Belki bundan sonraki hayatımız boyunca bizleri etkileyecek şeyler yaşadık. Hayatımıza girenler, hayatımızdan çıkıp gidenler oldu belki de…

Burada önemli olan olumlu veya olumsuz bir şeyler yaşamış olmamız değil aslında… Önemli olan yaşadıklarımızdan derslerden çıkarabiliyor muyuz? Şapkamızı önümüze koyup da geçip giden yılın analizini yapabiliyor muyuz? Yaptığımız hataların farkında mıyız? Eksikliklerimiz neler?

Kendi kendimize bu soruları sorarak, cevaplarını vermeye çalışmalıyız.

Yukarıda da bahsettiğim gibi geçmiş yılın muhasebesini yaparken geçmişten ders alarak analiz yaparsak daha sağlıklı sonuçlar görebiliriz. Eğer gerçekten rasyonel bakabilirsek yaşadıklarımıza, bu hataları tekrar etmek zorunda kalmayız. Çünkü geçmişte yaşadığımız olaylar, bu olaylardan yaşadığımız kayıplar bizim gelecek yıllar için kazançlarımız olacaktır.

Yeni yıl demek aynı zamanda yeni umutlar demektir. Gelen yeni yıl, beraberinde kim bilir ne mutluluklar getiriyor her birimiz için. Yeni heyecanlar, yeni mutluluklar, yeni sevinçler…. Herkesin neye özlemi varsa onun umudunu taşır içinde. İster istemez de yeni yılda bunların gerçekleşeceği inancı vardı her zamanda insanın yüreğinin bir köşesinde.

Karamsar olmamak hayata her zaman mutluluk penceresinden bakabilmek gerekir. Bunu yapmaya başaran insanlar yeni yıldan, başlayan yeni günden her zaman umutludurlar. O yüzden sizler de 2017’de her ne olumsuzluk yaşamışsanız yaşayın onlar artık 2017 de kalsın ve etkileri 2018 geçmesin.

Herkese, tüm İslam Âlemi’ne, 2018 başta sağlık olmak üzere, huzur ve mutluluk getirsin.  Gelecek bu yeni yıl kayıpların en az olduğu kazançların da hayatımızı katkıları çok büyük olan kazançlar olduğu bir yıl olsun.

Kimin ne hayırlı dileği varsa bu yeni yılda kabul olsun.

Her hoşça kal her zaman yeni bir merhabadır. Hoşça kal 2017 merhaba 2018….

 

Share
273 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.