logo

16 Aralık 2017

Yeşilay ile ASKF el ele

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Bozan, Yeşilay Adana Şube Başkanı Aslanbaba’yı ziyaret ederek, gelecek yıl amatör spor kulüplerinde de ‘Bağımlılıklarla Mücadele Eğitimi’ verilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan, Yeşilay Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba’yı ziyaret etti. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mehmet Aslanbaba, bağımlılıkla mücadele konusunda gençleri daha çok spor yapmaya yönlendirdiklerini belirtti.

Bu arada yapılan görüşmeler sırasında ASKF ile Yeşilay Adana Şubesi gelecek yıl, amatör spor kulüplerinde de ‘Bağımlılıklarla Mücadele Eğitimi’ verilmesi konusunda karar aldı. Amatör sporcuların profesyonel sporcu olabilmesi için her türlü bağımlılık yapan maddelerden uzak durması gerektiğini belirten Aslanbaba, “Madde bağımlılığından kurtulmanın en etkili yolu spor yapmaktır. Ama daha önemlisi de spor yaparken madde kullanmamaktır. Çünkü madde kullanımı spor yaşamına son verir. Özellikle amatör sporcuların sigara başta olmak üzere tüm bağımlılık yapan maddelerden uzak durması gerekiyor.” dedi.

OKULLARDA VE DEĞİŞİK KURUMLARDA EĞİTİM VERİYORUZ

Yeşilay Adana Şubesi olarak şuana kadar onlarca okulda ve değişik kurumlarda ‘Bağımlılıklarla Mücadele Eğitimi’ kapsamında madde kullanımını önlemek amacıyla eğitim verdiklerini belirten Aslanbaba, eğitimler sırasında özellikle gençlere madde bağımlılığının zararlarını anlattıklarını kaydetti. Madde kullanan insan sayısını azaltmak ve küçük yaşlarda madde kullanımını önlemek amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Aslanbaba, okullarda öğrencilere madde kullanımının zararlarını somut örnekleri ile anlattıklarını ifade etti.

SPORCU MADDE KULLANMAMALI

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan ise, amatör spora başlayan kişilerin madde bağımlılığından uzak durması gerektiğinin altın çizdi. Amatör sporcuların doğru yönlendirilmesi gerektiğini kaydeden Bozan, “Amatör sporcu henüz yolun başında olan kişilerdir. Bu insanların kesinlikle madde kullanımından uzak durması gerekiyor. Madde kullanmamalı ki, gelecekte profesyonel bir sporcu olsun. İşte gençlerimize bunu sıkı bir şekilde anlatmamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

 

Share
317 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.