hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

 Yeşim Salkım ve Metin Uca Sözlü’den Destek İstedi

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2014 - 18:49

/ 688 views kez okundu.
 Yeşim Salkım ve Metin Uca Sözlü’den Destek İstedi

UCA

Adana’ya gelen Gazeteci Metin Uca, Şarkıcı Yeşim Salkım, dernek başkanı Didem Sürenler ve dernek yöneticileriyle birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yi ziyaret etti.

ADANA (GÜNEY HABER) – Artı Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin, engelli çocuğu olan ebeveynlere eğitim verilmesi amacıyla kurulması planlanan “danışma evi” projesine destek olmak amacıyla Adana’ya gelen Gazeteci Metin Uca, Şarkıcı Yeşim Salkım, dernek başkanı Didem Sürenler ve dernek yöneticileriyle birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yi ziyaret etti.
Hüseyin Sözlü’ye projeyle ilgili bilgi veren Yeşim Salkım, “Böyle bir Danışma Merkezi kurulursa Türkiye’de ilk olacak. Bu, Adana açısından çok iyi olur düşüncesindeyim. Özel çocuklarımızın anne ve babalarının eğitilmesi, bu çocuklarımızın topluma kazandırılması, topluma entegre olması açısından çok önemli. Yurtdışında örnekleri var ama Türkiye’de henüz yok. Bunun için sizden yer talep ediyoruz” dedi.
Başkan Hüseyin Sözlü de projeyi çok anlamlı bulduğunu ve ayrıntılar üzerinde konuşulabileceğini ifade etti. Metin Uca, Yeşim Salkım ve dernek yöneticilerinin sunduğu danışma evi projesinin uygulanmasını kendisinin de arzu ettiğini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Bu proje için birlikte çalışabiliriz. Engelli çocuklarımızın anne ve babalarının uygun şekilde eğitim alması, çocukların kapasitelerinin geliştirilmesi ve onların geleceğe hazırlanması açısından çok önemli. Türkiye’de ilk kez Adana’da böyle bir merkezin açılması için girişimde bulunulması da çok anlamlı. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu.
Başkan Hüseyin Sözlü, akşam saatlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda Metin Uca ve Yeşim Salkım’ın sahne aldığı, geliri proje yararına kullanılacak olan oyunu da izledi.