hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

YILMAZ:İNTİKAM DUYGUSUYLA MASUM İNSANLARA OPERASYON YAPILIYOR

Son Güncelleme :

16 Kasım 2015 - 22:17

/ 487 views kez okundu.
YILMAZ:İNTİKAM DUYGUSUYLA MASUM İNSANLARA OPERASYON YAPILIYOR

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz:

İNTİKAM DUYGUSUYLA MASUM İNSANLARA OPERASYON YAPILIYOR

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, hukukun bir yana bırakılarak tamamen intikam duygusuyla Türkiye’de masum insanlara operasyon yapıldığını belirtti. Yılmaz, Türkiye’nin 12 Eylül ve 28 Şubat sürecinde askeri iktidarlar döneminde dahi yaşanmayan bir süreçten geçtiğini savundu.

ADANA (GÜNEY HABER)-MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, hukukun bir yana bırakılarak tamamen intikam duygusuyla Türkiye’de masum insanlara operasyon yapıldığını belirtti. Yılmaz, Türkiye’nin 12 Eylül ve 28 Şubat sürecinde askeri iktidarlar döneminde dahi yaşanmayan bir süreçten geçtiğini savundu.
1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından, 26. dönemde görev yapacak milletvekillerinin TBMM’de kayıt işlemleri devam ediyor. Meclis Şeref Holü’nde kurulan masalarda MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, kaydını yaptırdı. Son 4-5 yılda Türkiye’nin kamplaştığı bir sürecin yaşandığını dile getiren Seyfettin Yılmaz, bir algı operasyonunun yapıldığı bir seçim kampanyası yürütüldüğünü ifade etti.

MHP ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU YÜRÜTÜLÜYOR
1 Kasım seçimleri öncesi hiç gündeme gelmeyen başkanlık sistemi ve Anayasa değişikliğinin şimdi gündeme getirildiğini dile getiren Yılmaz, MHP üzerinde çok ciddi bir algı operasyonu yapıldığını öne sürdü. Bunun ana nedenlerinin belli olduğunu ve bunun ileri anlaşılacağını belirten Yılmaz, Meral Akşener ve Sinan Oğan adaylığı konusunda ise MHP üzerindeki algı operasyonunun devam ettiğini iddia etti.
MHP’yi baraj altında bırakma ve itibarsızlaştırma noktasında 7 Haziran’dan sonra ciddi bir algı operasyonu yapıldığını dile getiren Yılmaz, buna medya, iş dünyası ve devletin birimlerinin ön ayak olduğunu savundu. Türkiye’nin çok ciddi sorunları bulunduğunu ifade eden Yılmaz, MHP’yi dönüştürmek adına yüzde 12 oy almasına karşın yüzde 80’lik kısımın MHP’ye genel başkan tayin ettiğini kaydetti. MHP’nin dün kurulmadığını ve bir dava, inancın partisi olduğunu anlatan Yılmaz, MHP Genel Başkanı’nın görevi başında olduğunu ve şu an adaylığını açıklayan kimsenin de olmadığını vurguladı. Ülkücü iradenin karar vereceğine dikkat çeken Yılmaz, medya ve bir kısım güçlerin genel başkan atamayacağının altını çizdi. Meclis Başkanlığı adaylıkla ilgili Merkez Yürütme Kurulu, il başkanları, grup toplantılarında değerlendirme yapılacağını belirten Yılmaz, bunun dışındakilerin spekülasyon olduğuna dikkat çekti.

BEDELİ TÜRK MİLLETİ, ASKER VE POLİS ÖDÜYOR
‘Silvan’daki olaylarla’ ilgili bir soruya ise Yılmaz, şu cevabı verdi: “Türkiye’de tartışılması gereken husus, PKK terör örgütünü yeniden canlandıran, ülkenin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni PKK terör örgütüne teslim eden, o bölgede polisi ve askeri karakoluna kışlasına hapseden zihniyet orada devlet hakimiyetini kaybetmiş; 7 Haziran’dan sonra alma noktasında bir çalışmanın içerisine girmiş ama bunun bedelini Türk milleti, oradaki askerimiz, polisimiz kanlarıyla ödemektedir. Burada bu sorumluluğu taşıyanların da normalde bu sorumluluğun gereğini yapması gerekiyor. Bunların tartışılmadığı bir süreç yaşıyoruz.”

MASUM İNSANLARA CİDDİ OPERASYON YAPILIYOR
‘Manisa Valiliği’nin kadınlara takılan kelepçeye’ ilişkin açıklamasının sorulması üzerine de Yılmaz, “Bunlar çok çirkin ifadeler. Kadınları başörtülü, başörtüsüz diye ayırmak da doğru değil ama Manisa’da yaşanan olayla beraber şunun iyi değerlendirilmesi lazım; bugün Türkiye’de paralel operasyon adı altında bir operasyon yaptırılıyor. Ele geçirdikleri medya marifetiyle halkta bir paralel yapı ile mücadele adı altında Türkiye’de masum insanlara da çok ciddi operasyon yapılıyor. Ama kimse şunu tartışmıyor; 12 yıl boyunca bunlarla kol kola yürüyen bugünkü iktidar zihniyetidir.”

12 EYLÜL VE 28 ŞUBAT’TA DAHİ YAŞANMAYAN SÜREÇ
Hukukun bir yana bırakılarak tamamen intikam duygusuyla Türkiye’de masum insanlara bir operasyon yapıldığını belirten Yılmaz, esas sıkıntısının buradan kaynaklandığını ifade etti. Türkiye’nin 12 Eylül ve 28 Şubat sürecinde askeri iktidarlar döneminde dahi yaşanmayan bir süreçten geçtiğini anlatan Yılmaz, bunu kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi. Başörtülü, başörtüsüz diye Türkiye’nin kamplara bölündüğüne dikkat çeken Yılmaz, kamplaşmayı da derinleştirecek açıklamalarda bulunmanın doğru olmadığını kaydetti.