hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

 Yol Ortasındaki Kaçak Apartman İnşaatı Yıkıldı 

Son Güncelleme :

12 Mayıs 2014 - 17:08

/ 606 views kez okundu.
 Yol Ortasındaki Kaçak Apartman İnşaatı Yıkıldı 

AW086968

Adana’da, geçtiğimiz yılın yaz aylarında gazete manşetlerinde yer alan ve ‘Yıkılamayan bina’ şeklinde gündeme gelen Tellidere Mahallesi’ndeki kaçak apartman inşaatı Seyhan Belediyesi ekiplerince yıkıldı.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana’da, geçtiğimiz yılın yaz aylarında gazete manşetlerinde yer alan ve ‘Yıkılamayan bina’ şeklinde gündeme gelen Tellidere Mahallesi’ndeki kaçak apartman inşaatı Seyhan Belediyesi ekiplerince yıkıldı.
İmar planında 25 metrelik yol olarak görülen ve ruhsatsız olarak yapımına başlandığı tespit edilen, Tellidere Mahallesi 72163 Sokak üzerinde bulunan bodrum + zemin + 4 kat olmak üzere toplam 6 katlı apartman gelen ihbar ve şikayetler üzerine belediye ekiplerince yıkıldı. Yıkım öncesi belediye ekipleri çevrede herhangi bir olumsuzluğa karşı güvenlik önlemi alırken yıkım 2 günlük çalışma sonunda tamamlandı.

REKOR PARA CEZASI
Apartmanı ruhsatsız yaptığı tespit edilen inşaat firmasına da rekor derecede sayılabilecek para cezası kesildi. Bodrum ve zeminle birlikte toplam 6 katının kaba inşaatının tamamladığı tespit edilen bina için inşaat firmasına toplam 205 bin 815 lira 60 kuruş para cezası kesildi.
Seyhan Belediye Başkanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, ilçede bulunan bu ve buna benzer kaçak binalara göz yumulmadığı ve gerekli yasal işlemlerin yapıldığı bildirildi.
5 Nisan 2014 gününden buyana ruhsatsız ve kaçak yapıldığı tespit edilen Yeşilyurt, İstiklal mahallerinde bulunan 2 ev ile birlikte 3’üde metal sanayi sitesinde bulunan toplam 6 ruhsatsız binanın yıkımı gerçekleştirildi.
Yine yapılan açıklamada bundan sonra oluşabilecek kaçak ve ruhsata aykırı yapılara gerekli yasal müdahalelerin yapılacağı bildirildi.