hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

 Akpınar: “Adana’da Görev Yapmak Büyük Bir Onur”

Son Güncelleme :

24 Haziran 2014 - 17:51

/ 587 views kez okundu.
 Akpınar: “Adana’da Görev Yapmak Büyük Bir Onur”

AW125807Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Adana’ya birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik içinde hizmet vermenin gayreti içinde olacağını belirtti

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Adana’da görev yapmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi.
Sivas İl Milli Eğitim Müdürü iken Adana’ya atanan ve kısa bir süre önce göreve başlayan Akpınar, binlerce yıllık tarihi geçmişi olan; kültür, sanat ve eğitim şehri Adana’da eğitim yöneticisi olarak görev yapacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını ifade etti. Mertliğin, yiğitliğin ve çalışkanlığın harman olduğu Adana’da görev yapacağı için gururlu olduğunu ifade eden Akpınar, “Adana’nın önemini, büyüklüğünü biliyorum, burada eğitim sorumluluğunu üstlenmek benim için büyük bir onurdur. İlimizde bu güne kadar il milli eğitim müdürü olarak görev yapan arkadaşlarıma yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları hizmetlerin unutulmayacağını ifade ederek, hizmetlerin devam edeceğinin bilinmesini istiyor, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık, başarı ve uzun ömür diliyorum” dedi.

“ANLAYIŞIMIZ İNSANLARI YÖNETMEK DEĞİL”
Giderek derinleşen ve çok boyutlu hale gelen küreselleşme sürecinin, ülkelere büyüme ve gelişme yönünde önemli fırsatlar sunduğu gibi bazı tehdit ve riskleri de beraberinde getirdiğini kaydeden Akpınar, tehdit ve riskleri dikkate alıp önlemler geliştirebilen, mevcut potansiyellerini harekete geçirerek büyüme ve kalkınma imkanlarını azami ölçüde değerlendirebilen ve bunu ekonomisi ve bireyleri için bir fırsata dönüştürebilen ülkelerin kalkınma sürecini başarıyla sürdürüp gelecekte dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alacağını belirtti. Bu nedenle eğitimcilere bilgi üretmek, öğrenme ve öğretme süreçlerinde yeni yaklaşımlar geliştirmek ve donanımlı nesiller yetiştirmek hususunda çok önemli vazifeler düştüğünü vurgulayan Akpınar, şunları aktardı:
“Bu bilinç ve sorumlulukla, eğitimin hemen her alanında önemli atılımlar yapmak, neler yapabileceğimizi tasarlamak için oldukça yoğun bir çaba göstermeliyiz.
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefini yakalamak, ileri toplumlar arasında yerimizi almak ülkemizin temel hedefidir. Bu açıdan bakıldığında bir ilin eğitim yöneticisi olmak büyük bir sorumluluktur. Bizim yönetim anlayışımız; ‘insanları yönetmek değil, insanlarla birlikte yönetmektir.’ Bu anlayıştan hareketle alacağımız kararlarda başta Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda ilgili tüm tarafların görüşleri alınarak hareket edeceğimizin bilinmesini isterim. İlimizde eğitim alanında başarının artırılması, eğitim ortamlarının daha da iyileştirilmesi için herkesin desteğine ihtiyacımız vardır. Bu anlamda başta öğrenci velilerimizin, hayırseverlerimizin, sivil toplum örgütlerimizin ve muhtarlarımızın bize destek vereceklerinden eminim.”

ÖĞRETMENLERE MESAJ
“Adana’mızın eğitim liderliği bize verildiğinde en çok güvendiğim ilimizde görev yapan yöneticilerimiz ve özellikle öğretmenlerimiz olmuştur” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Akpınar, “Benim kapım sizlere her zaman açık olacaktır. Takım ruhu ile sizlerin tecrübe ve heyecanınızla, birlikte birçok başarıya imza atacağız. Temel stratejimiz eğitime erişim, eğitimde kalitenin artırılması ve eğitim altyapısın tamamlanması olacaktır. Hedefimiz her alanda sürekli iyileşme ve gelişmedir. Okullarda bilimsel, sosyal, sportif ve kültürel çalışmaların daha fazla yapılması için çaba harcayacağız. Okullarımızın mahallenin, beldenin ve köylerin, kültür merkezi haline gelmesi içinçaba göstereceğiz. Bu çalışmalarımızda tüm paydaşlarımızın yer alması önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.
Turan Akpınar, Adana’ya birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik içinde hizmet vermenin gayreti içinde olacağına dikkat çekerek, “Görev süremde tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basın mensuplarının ve tüm Adanalıların bize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle ailem ve şahsım adına selam, sevgi ve saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.