hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

ÇÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Mezuniyet Sevinci

Son Güncelleme :

30 Haziran 2014 - 23:40

/ 702 views kez okundu.
ÇÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Mezuniyet Sevinci

ÇÜ-İİBF MEZUNİYET (7)

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin 2014 yılı 44. dönem mezuniyet töreni Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

ADANA (GÜNEY HABER)- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin 2014 yılı 44. dönem mezuniyet töreni Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ve Prof. Dr. Seyhan Tükel, Fakülte Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakkı Çiftçi, öğretim üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler adına Fakülte birincileri Şeyma Hilal Kale ve Mahinur Topaloğlu açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

“ZORLUKLA KARŞILAŞTIĞINIZDA PES ETMEYİN.”
FakülteDekan Yardımcısı Yrd. Doç. DrHakkı Çiftçi ise konuşmasında mezun öğrencilere seslendi. “Zorlukla karşılaştığınızda pes etmeyin, üzülmeyin.” diyen Yrd. Doç. Dr Çiftçi,“İnanırsanız; imkânsızlıkları, ilgisizlikleri, faydasızlıkları, gelişmezlikleri, uyuşmazlıkları ve zoru da başarırsınız.” şeklinde konuştu

“İYİ KOŞULLARDA EĞİTİLMİŞ OLAN MEZUNLARIMIZI İŞ DÜNYASINA SUNUYORUZ.”
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu da, Üniversitenin kuruluşunun 41., İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin 47. kuruluş yıldönümünde mutlu bir gün yaşadıklarını belirterek, 16 Fakülte, 5 Yüksekokul, 13 Meslek Yüksekokulu, 1 Konservatuvar ve 3 Enstitü ile eğitim-öğretim hizmeti sunan Çukurova Üniversitesi’nin yapısı içinde, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin önceden kurulmuş olmasındaki ayrıcalığına dikkat çekti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fenercioğlu konuşmasına şöyle devam etti;
“İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi olarak 1967-1982 yılları arasında 15 yıl süre ile binlerce mezun vermiş olan kuruluşumuz, 1982 yılındaki fakülte yapılanmasından günümüze kadar gelen süre içinde Adanamızın, Çukurova Bölgesi’nin ve Ülkemizin, sanayi ve ticaret sektörüne çok önemli elemanlar kazandırmış, ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sağlamıştır. Bugünkü mezuniyet ile daha iyi koşullarda eğitilmiş olan mezunlarımızı iş dünyasına sunuyoruz.”
Bu yıl iki fakülte birincisi ve bir fakülte üçüncüsü mezun eden iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dereceye giren öğrencilere ödüllerini ve plaketlerini Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu ile Prof. Dr. Seyhan Tükel takdim etti. Diplomalarını alan Fakülte birincileri, daha sonra yaş kütüğüne plaket çaktı. Toplu fotoğraf çekimi ve kep atma ile tören son buldu.