Adana Güney Haber

E-twinning “(NE DEĞİŞTİ?)” Projesi

E-twinning “(NE DEĞİŞTİ?)” Projesi
139 views
10 Haziran 2021 - 16:02

E-twinning proje Sorumlusu Eda Ülke, “projemiz etwinning projesidir. Farklı şehirlerden 10 okul ve öğretmen ile 50 öğrenci ile çalışıyor. Amacımız, değerlerimizi çocuklarımıza resfebe oyunu öğretmek, bunu yaparken de teknoloji den yararlanmalarını sağlamak. Özellikle Pandemi döneminde evlerde daha verimli vakit geçirmelerine yardımcı olmak” dedi.

(HABER MERKEZİ)-“Dünya Kültür Mirasının Bir Parçası Olarak Benim Sehrim” E-twinning projesiyle öğrenciler önce şehirlerini tanıyor ardından teknolojinin yardımıyla şehirlerini tanıtıyor.
Adana’daki Kasım Sacide Ener Ortaokulu öğrencileri de proje kapsamında Adana’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle yemeklerini tanıtarak kent turizmine katkı sağlayacak.

Konuyla ilgili bilgi veren proje sorumlusu Eda Ülke, “Dört aydır aktif olarak yürüttüğümüz projemizde Kuzey Makedonya’dan 1,Portekiz’den 2,Litvanya’dan 1 okul ile Türkiye’nin farklı şehirlerinden10 ortak okulun öğretmen ve öğrencileri ile çok çeşitli ve başarılı çalışmalar yaptık. Adana’dan Kasım Sacide Ener Ortaokulu öğrencileri pandemi dönemini verimli geçirmeyi hedefleyerek Web 2 araçlarını kullanarak Adana’nın  tanıtımını yaparken aynı zamanda da İngilizceyi de eğlenerek geliştirdiler.

Proje ortağı olduğumuz  “WHAT CHANGED?”(NE DEĞİŞTİ?) projesi ile öğrencilerimizin İngilizceyi rahat ve akıcı kullanmalarını, Adana‘mızın geleneksel yemeklerini, unutulmaya yüz tutmuş mesleklerini, eski oyunlarını, kültürel  öğelerini tanıtıp aynı zamanda farklı kültürlerin geçmiş geleneklerini de öğrenmeyi hedefledik ve proje çalışmalarımız sayesinde de başarıya ulaştığımızı düşünüyorum. Öğrencilerime ve velilerime teşekkür ederim.” dedi

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -