Adana Güney Haber

SARIÇAM MTAL LİSESİ’NDEN TÜBİTAK BİLİM ŞENLİĞİ

SARIÇAM MTAL LİSESİ’NDEN TÜBİTAK BİLİM ŞENLİĞİ
183 views
08 Aralık 2021 - 11:32

Sarıçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) yine başarılı bir şenliğe ev sahipliği yaptı. Proje yürütücülüğünü Sarıçam MTAL Biyoloji öğretmeni Hakkı Erkin Özet’in yaptığı 22 proje, 15 danışman öğretmen ve 56 öğrencinin çalışmaları TUBİTAK 4006 Bilim Şenliğinde sergilendi.  

(HABER MERKEZİ)- Sarıçam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) yine başarılı bir şenliğe ev sahipliği yaptı. Proje yürütücülüğünü Sarıçam MTAL Biyoloji öğretmeni Hakkı Erkin Özet’in yaptığı 22 proje, 15 danışman öğretmen ve 56 öğrencinin çalışmaları TUBİTAK 4006 Bilim Şenliğinde sergilendi.  

Çok sayıda okul müdürü, öğretmenler, veliler ve öğrencilerinde ilgi gösterdiği Bilim Şenliği’nin açılış kurdelesini Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Uygar İnal, Sarıçam Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik, Okul Müdürü Mine Özcanlı ve Şehit Bora Süelkan MTAL Müdürü Süleyman Filazi birlikte kesti.

“BU TÜR ÇALIŞMLAR BİZLERE UMUT VERİYOR”

Şenlikte konuşan Okul Müdürü Mine Özcanlı, öğrencilerin çok güzel, çok önemli projeler ortaya çıkardıklarını görmenin kendilerini gururlandırdığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Mine Özcanlı,“Katılımları nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Uygar İnal’a, Lisede beni okutan ve Sarıçam Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik’e, velilerimize ve büyük çaba harcayan sevgili öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.  Çalışmaları sırasında gözlerindeki ışığı görmek, heyecanlarını, çabalarını ve istekli hallerini görmek çok mutluluk ve gelecek için umut vericiydi. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır.  Önümüzdeki yıllarda çok daha fazla ve projeler yapacaklarına yürekten inanıyorum.” dedi.

 “ÜRETİRSEK BAŞARILI OLUR KALKINIRIZ”

Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Uygar İnal’da ise, Bilim Şenliği’nde görev alan öğretmen ve öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı kutlayarak, geleceğimizin teminatı olan gençlere her zaman önem verdiklerini dile getirdi. Uygar İnal, ”Sevgili öğrenciler ülkemizin geleceği sizlerin elinde. Ne kadar çok çalışır ve üretirseniz o kadar çok başarılı olur ve kalkınırız. Bilimin ışığında teknolojiyi de kullanarak yeni projeler gerçekleştirmeye devam etmenizi diliyorum. Başta okul müdürümüz Mine Özcanlı olmak üzere, projelerde görev alan öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize teşekkür ediyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu