Adana Güney Haber

SIVI YÜZ GERME

SIVI YÜZ GERME
Uzm. Dr. Burak Arı
Uzm. Dr. Burak Arı( ari@adanaguneyhaber.com )
407 views
06 Şubat 2020 - 1:28

Değerli okurlarım sizlere bu yazımda sıvı yüz germe (liquid facelift) kavramından bahsetmek istiyorum.

Sıvı yüz germe işlemi sadece nörotoksin (Botoks) ve dermal dolgular kullanılarak yapılan kozmetik bir müdahaledir. Bu işlem yaşlılık bulgularını düzeltmek ve cilde taze, ferah bir görünüm vermek için uygulanır. Sonuçlar cerrahi yüz germe ameliyatı sonuçları ile mukayese edilemez ancak bu yöntem ile kırışıklıkların belirginliği azaltılır ve yaşlanma sürecinin bir parçası olan hacim kaybı giderilir.

Sıvı yüz germe işlemi, cerrahi yüz germe işlemini istemeyen ve/veya yaşlılık bulgularının ileri derece olmadığı durumlarda uygun bir seçenektir. Burada dolguların hem hacim verici hem de asıcı, toparlayıcı etkisi unutulmamalıdır ki cerrahi yüz germe işleminin hacim kaybı üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra sıvı yüz germe daha az risk barındıran, sosyal yaşantıyı çok fazla olumsuz etkilemeyen ve doğru uygulandığında oldukça doğal görünüm verebilen bir yöntemdir.

Hafif ve orta derece cilt sarkmalarının da eşlik ettiği olgularda sıvı yüz germe işleminin, daha önce bahsettiğim Ultherapy uygulaması ile birleştirilmesi elde edilecek yanıtları arttıracaktır. Bunun yanı sıra yüzdeki ton farklılıkları, lekeler, ince kılcal damarlar ve sıvı yüz germe ile giderilemeyen kırışıklar için de ek olarak lazer tedavileri düşünebilir. Unutulmamalıdır ki cildin yüzey düzensizlikleri, esnekliği, kıvamı ve hacim kaybı bir bütün olarak ele alındığında en doğal sonuçlar elde edilir.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -